google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Başkan Aksu ilçe kongrelerinin tarihlerini duyurdu
Reklam

Başkan Aksu ilçe kongrelerinin tarihlerini duyurdu

AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, ilçe kongrelerinin 22 Şubat'ta, Canik’te başlayacağını duyurdu. İlçe kongrelerini 6. aya kadar devam edeceğini kaydeden Başkan Aksu, 9. aydan itibaren ise il kongresinin başlayacağını söyledi

18 Şubat 2020 - 16:39 - Güncelleme: 18 Şubat 2020 - 16:54

SAMSUN HABER - AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, il başkanlığı binasında basın toplantısı düzenledi. AK Parti 7. Olağan Kongre süreci hakkında önemli bilgiler veren Aksu, ilçe kongrelerinin 22 Şubat'ta Canik ile başlayacağını açıkladı. 'İnandığın Yolda Yürü' mottosuyla yola çıktıklarını kaydeden Aksu, kongrelerin bir bayram ve şölen havasında geçeceğini vurguladı.

AK PARTİ SAMSUN’DA 210 BİN ÜYE
Delege seçimlerinin tamamlandığını belirten Başkan Aksu, "Delege seçimlerini tamamladık ve gördük ki AK Parti kurulduğu günden bu zamana kadar Samsun'da her 5 seçmenden biri partimizin üyesi. Samsun'da 210 bine yakın üyemiz var. Hemşerilerimiz bize teveccüh gösterip, bu davaya sahip çıktılar. Ülkenin kaderi AK Parti'nin kaderidir. İlimizde, çok yakın zamanda üye kayıt kampanyası başlatacağız" dedi.

İL KONGRE SÜRECİ 9. AYDA BAŞLAYACAK
İlçe kongreleri hakkında bilgi veren Başkan Aksu, "22 Şubat Cumartesi günü Canik İlçemizde ilk kongremizi gerçekleştireceğiz. 23 Şubat Pazar günü ise Havza ilçe kongremizi  gerçekleştireceğiz. 21 Mart tarihine kadar kongremiz yok. 21 Mart'ta 19 Mayıs İlçemiz,  22 Mart'ta Çarşamba İlçemizde kongrelerimizi gerçekleştireceğiz. İlçe kongre sürecimiz 6. aya kadar devam edecek.  Ramazan'da bir ara vereceğiz 6. ay sonu ya da 7. ayın başında bu süreci tamamlayacağız. Bu sene gerçekleştireceğimiz kongrelerimizle, 2023'e giden süreçte daha fazla güçleneceğiz. 'İnandığın Yolda Yürü' mottosuyla kongrelerimizi başlatıp, şölen havasında, bayram havasında gerçekleştireceğiz. İlçe kongrelerimiz  tamamladıktan sonra tüm Türkiye'de 2020’nin 9. ayından itibaren il kongre ile ilgili süreçler gerçekleştirilecek. 9. ve 12. ay periyodunda il kongrelerimizi tamamlayacağız. Gelecek sene bu zamanlarda ise büyük kongre ile ilgili gündemler olacağını öngörüyoruz" diye konuştu.

TÜM İLÇE BAŞKANLARINA TEŞEKKÜR
İlçe başkanlıklarında gerçekleşen bayrak değişimleri hakkında da konuşan Başkan Aksu, " İlk olarak Canik İlçemize Mahmut Gençay, ardından Yakakent İlçemize Saliha Korkmaz arkadaşımız ilçe başkanı olarak atandı. En son süreçte de Alaçam'a Hasan Özdemir, Atakum'a Abdulkadir Köstek ve İlkadım ilçemize Dursun Mücahit Erbin atandı. Önümüzde ki günlerde Kavak ilçemizde de bir arkadaşımız bayrağı devralacak. Atanan yeni ilçe başkanlarımızı tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Bayrağı devreden arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Her biri bizim dava arkadaşımız, yol arkadaşımızdır" ifadelerini kullandı.
 
SİYASET AKADEMİSİ BAŞLIYOR
2008 yılından bu yana AK Parti'nin bir klasiği haline gelen siyaset akademisi çalışmalarının başlayacağını da sözlerine ekleyen Başkan Aksu, "Siyaset akademisi çalışmalarımız 38 vilayette gerçekleşecek. Rekor bir katılım oldu. Biz, siyaset akademide başlar diyoruz. 612 vatandaşımız teşkilatımızı içinden, dışından programlara başvurdu. Muhtemelen şubat ayı sonunda veya mart ayı başında siyaset akademisi  ile ilgili derslerimiz başlayacaktır."

GEÇMİŞTEN BUGÜNE TÜM İLÇE BAŞKANLARI BİR ARAYA GELECEK

Başkan Aksu, 24 Şubat Pazartesi günü kuruluştan bu zamana kadar ilçe başkanı olarak görev yapan partililerle değerlendirme ve istişare toplantıları yapacaklarını, ardından da Ankara'da tüm Türkiye ilçe başkanlarıyla toplantı gerçekleştireceklerini aktardı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - Milletvekili Köktaş: Herkesi kucaklayarak çalışmalıyız 
Samsun Haber - Milletvekili Köktaş: Herkesi kucaklayarak...
Samsun Haber - Samsun'da 20 mahallenin ortak yolu tamamlandı
Samsun Haber - Samsun'da 20 mahallenin ortak yolu tamamlandı