Başkan Aksu: Gerçek dışı söylemlere itibar etmeyin
Reklam

Başkan Aksu: Gerçek dışı söylemlere itibar etmeyin

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Korona virüs ile mücadelede vatandaşlara uyarılarda bulundu. Aksu, "Vatandaşlarımız gerçek dışı söylemlerle panik havası oluşturanlara itibar etmesinler ve yetkililerin açıklamalarını dikkate alsınlar" dedi

28 Mart 2020 - 16:02

SAMSUN HABER - AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, millet olarak topyekün Korona virüs ile mücadele edildiği bu günlerde bazı çevrelerce özellikle Samsun'da panik havası oluşturulmaya çalışılmasının çok yanlış olduğunu belirterek, vatandaşlara uyarılarda bulundu. 
PANİK YOK, TEDBİR VAR
Türkiye'nin Korona virüs ile mücadelede çok hızlı şekilde tedbirler aldığını ifade eden Başkan Aksu, "Ülke olarak çok hassas bir dönemden geçiyoruz. Her birimizin çok dikkat etmesi gereken bir süreç. Son dönemde özellikle Samsun ile ilgili süper bulaştırıcı ve bir kamu hastanesi ile ilgili ses kaydı iddiaları ortaya atıldı. Ancak bu durum resmi kaynakların da açıkladığı üzere tamamen gerçek dışı. Vatandaşlarımız, panik ve korku oluşturacak gerçek ile alakası olmayan bu tür söylemlere kulak asmasınlar. Samsun'da mücadele başarı ile veriliyor. Millet olarak kenetlenip mücadele ettiğimiz bu günlerde sadece yetkililerin açıklamalarına itibar edip, dikkate alsınlar" dedi. 

LÜTFEN KURALLARA UYALIM
Devletin aldığı tedbirlere, kurallara her bir vatandaşımızın riayet etmesi gerektiğni vurgulayan Başkan Ersan Aksu, "Devletimiz tüm kurumlarıyla vatandaşımız için seferber oldu. Alınan tedbirlere uymamak bir başkasının hayatını tehlikeye atabilir. Bu nedenle kurallara uymak herkesin görevi ve bu konuda hepimiz duyarlı olmalıyız. Bu süreçte sokağa çıkmak, kurallara uymamak yakın çevremize, hatta hiç tanımadığımız kimselere karşı da bir vebal olduğunu düşünüyorum. Hem kendimizin hem de başkalarının sağlığını düşünmek zorundayız. Risk devam ediyor. Sabırlı ve dikkatli davranmalıyız. Vatandaşlarımızdan rehavete kapılmadan tedbirlere uymalarını ve buna göre hareket etmelerini rica ediyorum. En kısa sürede sürecin bitmesi için hep beraber daha titiz ve dikkatli olmamız gerekiyor. Başarıyla mücadele edip bu günleri milletçe hep beraber atlatacağız İnşallah" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bakan Koca'dan çok önemli uyarı
Bakan Koca'dan çok önemli uyarı
 Samsunlu polis memuru şehit oldu
Samsunlu polis memuru şehit oldu