Reklam
Başkan Aksu’dan çiftçiye müjde
Reklam

Başkan Aksu'dan çiftçiye müjde

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Samsun'da çiftçiye 53.795.000 lira mazot ve gübre destek sağlandığını belirterek, "Çiftçilerimize daima en güzel imkanları sunmanın gayreti içerisinde olduk" dedi

27 Şubat 2020 - 09:22 - Güncelleme: 27 Şubat 2020 - 12:08

SAMSUN HABER - AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Samsun'da Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) dahil olan çiftçilere, Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeli kapsamında mazot ve gübre desteği ödemelerinin yapıldığını belirtti. 

ÖDEMELER HESABA YATTI
Ödemelerin çiftçilerin hesaplarına aktarıldığını belirteren Başkan Aksu, "64 bin 858 işletmeye 2.019.691 dekar alana 43 milyon 795 bin 578 TL mazot, 10.000.000 TL gübre desteklemesi olmak üzere toplamda 53.795.000 TL destekleme ödemesi yapılmıştır" diye konuştu.

ÇİFTÇİYE BÜYÜK DESTEK
Samsun'un tarım üretimin yoğun yaşandığı illerden biri olduğunu ifade eden Başkan Aksu, "AK Parti'mizin iktidara geldiği günden bu yana tarıma ve çiftçiye büyük destek verdik. Daima çiftçilerimize en güzel imkanları sunmanın gayreti içerisinde olduk. Yılların ihmallerini gidererek Türkiye'yi tarımda büyüyen bir ülke yaptık. Tarımsal üretimi ekonomik boyutunun ötesinde stratejik bir sektör olarak değerlendirdik. Özellikle dört ovası ile Samsun tarıma dayalı sanayi bakımından da büyük bir avantaja sahip. Karadeniz havzasının en verimli ovaları bizde. Artık bu potansiyel harekete geçti. 17 yılda tarımsal hasıla yüzde 486 arttı. Türkiye,tarımdaki kalkınmasıyla artık 190 ülkeye tarımsal ürün ihraç eden bir ülke haline geldi. Tarım sektörü dünyanın en gelişmiş ülkeleriyle yarışır hale geldi.  Gençlerimize destek sağlayarak tarıma ilgilerini arttırdık. İnşallah hem şehrimizin hem de ülkemizin topraklarından bereket daha fazla artacak. Üreticilerimize şimdiden bereketli ve bol kazançlar diliyorum" şeklinde konuştu.

REGAİP KANDİLİ MESAJI 
Üç aylar ve Regaip Kandili dolayısıyla da mesaj yayımlayan Başkan Aksu, şu ifadelere yer verdi; "Ülkemizin, milletimizin, hemşehrilerimin ve İslam dünyasının Regaib Kandili'ni tebrik ediyor, mübarek üç ayların hayırlar getirmesini diliyorum. Rabbim birlik, beraberlik, huzur ve esenlik içinde milletimizi ve İslam dünyasını Ramazan'a ulaştırmayı nasip etsin."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sağlık Bakanı Koca'dan son dakika açıklaması
Sağlık Bakanı Koca'dan son dakika açıklaması
Samsun'da pazar yerlerine ve marketlere çocuklar alınmayacak
Samsun'da pazar yerlerine ve marketlere çocuklar alınmayacak