google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Bakan Koca:  İkinci dalga beklemiyoruz
Reklam

Bakan Koca:  İkinci dalga beklemiyoruz

 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Korona virüs salgınında ikinci bir dalga beklemediklerini belirterek, vatandaşları bir kez daha tedbirleri uyma konusunda uyardı

03 Haziran 2020 - 21:24
Reklam

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalar yaptı. Bakan Koca, Korona virüs salgınında ikinci bir dalga beklemediklerini söyledi. 
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Bugüne kadar toplum olarak büyük feraset gösterdiniz. Buna dayanarak diyebiliriz ki ikinci dalga beklemiyoruz. Bakanlığımız, sağlık ordumuz adına yürekten teşekkür ediyorum. Tedbirlere uymadığımız takdirde normalleşmeye başlayan her alan risk alanı haline gelecektir. Bu dönem risk daha çok hastalığı belirtisiz şekilde yaşayanlar üzerinden gerçekleşecektir” dedi.
TEDBİRLERE ISRARLA UYMALIYIZ
Tehdidin devam ettiğini kaydeden Bakan Koca, “Tehdit devam etmektedir. Tedbirlere uymak sağlığımızı güvenceye almak yanında yavaşlayan ekonominin hızlanması anlamına geliyor. Normal şartlara dönmediğimizi, planlı bir şekilde normal şartlara dönmeye çalıştığımızı unutmamalıyız. Normalleşme süreci eski alışkanlıklarımıza dönüş değildir. Tedbirlere uymazsak başa dönebiliriz. Tedbirlere daha ısrarla uymalıyız, tedbirlere uymadığımız taktirde normalleşmenin her alanı risk alanı haline gelecektir.  Salgına karşı koruyucu kalkanımız bellidir, maske takacağız, insanlarla aramıza 1,5 metre mesafe koyacağız. Maske bir buçuk metre mesafenin ihlali için gerekçe olmamalıdır. Covid-19 salgını sebebiyle 4 bin 585 hastamızı kaybettik. Tedbirler sadece şahsımızla ilgili değildir” ifadelerini kullandı.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x