google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Bakan Koca: HES Kodu ile güvenli yolculuk sağlanacak
Reklam

Bakan Koca: HES Kodu ile güvenli yolculuk sağlanacak

 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Korona virüs salgınına karşı ''HES kodu'' ile güvenli yolculuk yapılacağını belirterek, "Uçak ve trenle seyahatlerin artık HES kodu ile yapılacak. Bu kod ile seyahatte en üst düzeyde güvenlik sağlanacak" dedi

20 Mayıs 2020 - 18:50

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Korona virüs Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, Korona virüs tedbirleri kapsamında  ''HES kodu'' geliştirdiklerini ve ve bu kod ile  güvenli yolculuk yapılacağını belirtti.
UÇAK VE TREN YOLCULUKLARI HES KODU İLE YAPILACAK
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, uçak ve trenle seyahatlerin artık HES kodu ile yapılacağını kaydederek,  'Hayat Eve Sığar'' uygulamasına gelecek bir özellikle yolcuların iç hat uçuşlarına kabulü "Hayat Eve Sığar (HES)" kodu kontrolü ile sağlanacak. İç hatlarda uçuşa 24 saat kala uçuştaki tüm yolcuların risk durumları HES kodu üzerinden sorgulanacak" diye konuştu. 
GÜVENLİK EN ÜST SEVİYEDE 
HES kodu ile  seyahatte en üst düzeyde güvenlik sağlanacağını sözlerine ekleyen Bakan Koca,  "Risk varsa onay verilmeyecek. Yolculuklarda bu güvenliğimizi sağlayacak. Her yolculukta farklı bir HES kodu alınacak. Önümüzdeki günlerde yaygın kullanılması hayatımızı yolculuk ederken HES kodu rahatlatacak. Ulaşımda risk taşımadığını belirten belgeler istenecek. Seyahatlerde sağlık durumlarının kontrolü, ilgili seyahat firması tarafından sağlanacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber -  TRT THM Sanatçısı Subaşı'ndan Yıldıray Çınar'a övgü
Samsun Haber - TRT THM Sanatçısı Subaşı'ndan Yıldıray...
Samsun Haber - Samsunlu iş insanı hayatını kaybetti
Samsun Haber - Samsunlu iş insanı hayatını kaybetti