Reklam
Aydın: Gençlerimizi meslek erbabı yapmaya hazırız
Reklam

Aydın: Gençlerimizi meslek erbabı yapmaya hazırız

Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın, gençlere iş imkanı yaratacakları çalışmalara başladıklarını belirterek, "Gençlerimizi meslek erbabı yapmaya hazırız" dedi

26 Haziran 2019 - 17:23

SAMSUN HABER - Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın, işinin erbabı, esnaf ve sanatkarlar yetiştirmek istediklerini belirterek, gençlere iş imkanı yaratacak çalışmalara başladıklarını söyledi.
GÜVENCE VERİYORUZ
Ülkenin sanatkarlara da ihtiyacı olduğunu belirten Aydın, "13 ila 20 yaş aralığında genç kardeşlerimize iş imkanı yaratarak gelecekte meslek erbabı olma yolunda çalışmalar düzenliyoruz. Gençlerimizi çıraklık görevi ile güvenilir ve mesleğinde başarılı olmuş bir esnaf ve sanatkar ustamızın yanına yerleştiriyoruz. Mezuniyeti her ne olursa olsun mesleki eğitim merkezine kayıt yaptırıp ilgili mesleğinin eğitimini almasını ve bu eğitimin sonunda kalfalık, ustalık ve usta öğreticilik belgelerini almasını sağlıyoruz. Zorunlu eğitim kapsamsında eğitimini tamamlayamamış olanlara, açık öğretim lise veya üniversite eğitimlerini alma imkanı yaratıyoruz. İlgili kurum ve kuruluşlar ile yapacağımız anlaşmalar ile hem sosyal hem kültürel etkinler düzenleyip bilgi ve birikiminizi en yüksek seviyelere taşıyoruz. Çıraklık sürecinden usta eğiticilik dönemine kadar ki çalışma süresinince başarı elde etmesini sağlayacak bilgi ve birikimini aşılayarak mesleki eğitim merkezi, odamız ve ilgili kurumlarca ortaklaşa düzenlediğimiz imkanlardan faydalandırıyoruz. Çıraklık döneminden ustalık dönemine kadar olan süreç ve daha sonrasında işyeri açma ve kedi işini kurma konusunda gerkli tüm teşviklerden faydalanmalarını sağlıyoruz. Kısacası birlikte geleceğinizi inşa ediyoruz. İşinin erbabı,esnaf,sanatkarlar yetiştirmek istiyoruz. Tüm bu söylediklerimizi Samsun Madeni Sanatkarlar Odası olarak desteklediğimizi ve güvence altında olduğunu belirtiriz. Herkes öğretmen savcı polis memur yada masa başı bir iş kolunda olmak zorunda ve durumunda değildir. Ülkemize üretim ve katma değer katacak olan sanatkarlardır."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Meteorolojiden sis uyarısı
Meteorolojiden sis uyarısı
Samsun'da 8 yaşındaki üvey kızına tecavüz
Samsun'da 8 yaşındaki üvey kızına tecavüz