google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Aydın’dan 100. yıl kutlaması
Reklam

Aydın’dan 100. yıl kutlaması

Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın, 19 Mayıs 1919’un 100. yılını kutladı. Aydın, “100 yıl önce canlanan milli ruh yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir” dedi

18 Mayıs 2019 - 14:58

SAMSUN HABER - Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın, 19 Mayıs 1919’un 100. yılında kutlama mesajı yayımladı.

Aydın mesajında şu ifadelere yer verdi: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, milletimizin başlattığı bağımsızlık ateşi tam 100 yıl önce Samsun’da yanmıştır. Atatürk’ün Samsun’dan başlattığı bağımsızlık hareketi milletimizin azim ve kararlılığı ile birleşerek, tüm yurtta dalga dalga yayılmış ve Milli Mücadele sonucunda zaferle sonuçlanmıştır. Yüzbinlerce genç, al bayrağı yere düşürmemek için, kutsal vatanı düşman işgaline terk etmemek için kahramanca şehit olmuştur. Bu anlamda 19 Mayıs 1919, tam bağımsızlığın, milli ruh ve benliğin yeniden canlanması açısından bir milattır. 100 yıl önce canlanan milli ruh, bizlere ilham olmaya, yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle başta, Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 100. yılını kutluyorum”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber -  TRT THM Sanatçısı Subaşı'ndan Yıldıray Çınar'a övgü
Samsun Haber - TRT THM Sanatçısı Subaşı'ndan Yıldıray...
Samsun Haber - Bakan Koca'dan tedbir uyarısı
Samsun Haber - Bakan Koca'dan tedbir uyarısı