google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Reklam
  • Reklam
Atakum Polikliniği’nde 1 yılda 235 bin hastaya hizmet
Reklam

Atakum Polikliniği'nde 1 yılda 235 bin hastaya hizmet

15 Ocak 2018 tarihinde hizmete giren SBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Polikliniği'nde 1 yılda 235 bin hasta sağlık hizmeti aldı

17 Ocak 2019 - 10:08
Reklam

SAMSUN HABER - 15 Ocak 2018 tarihinde hizmete giren SBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Polikliniğine Atakumlular büyük ilgi gösterdi. 

Hizmete girmesinin üzerinden 1 yıl gibi kısa bir zaman geçmesine rağmen merkezde 165 bini ayaktan poliklinik hastası; 70 bini de diş ünitlerine başvuran hasta olmak üzere 235 bin hastanın tedavisi yapıldı.Atakum’a bir hastane hüviyetinde hizmet veren polikliniğin 1. yaşı Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim V. Uz. Dr. Eda Türe, hastane yöneticileri ve poliklinikte görev yapan tüm sağlık çalışanlarıyla birlikte pasta kesilerek kutlandı.

Yapılan kutlamadan sonra kısa bir konuşma yapan Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç, Atakum Polikliniği'nde 14 poliklinik ve Samsun Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesine bağlı 10 diş ünitiyle başlattıkları sağlık hizmetini kısa zamanda 18 poliklinik ve 20 diş ünitine çıkardıklarını; böylece Atakum Bölgesinde kamu sağlık hizmeti anlamında önemli bir boşluğu doldurarak bölge halkına kaliteli sağlık hizmeti sunmayı hedeflediklerini belirterek; 1 yılda merkezin gerçekleştirdiği 235 bin muayenenin de bunun başarıldığının en önemli göstergesi olduğunu söyledi. Bu başarıda büyük payı olan ve polikliniğin farklı birimlerinde görev yapan sağlık çalışanlarına teşekkür borçlu olduklarını ifade eden Sağlık Müdürü Oruç, poliklinikten çok bir hastane hüviyetinde hizmet veren merkezde kilo problemi yaşayan ve daha sağlıklı bir yaşama adım atmak isteyen tüm vatandaşlarımız içinde bir Obezite Merkezi açtıklarını bu merkeze de Atakum bölgesinde oturan tüm Samsunluları davet ettikleri söyledi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - Seren ve Caner'den evliliğe ilk adım
Samsun Haber - Seren ve Caner'den evliliğe ilk adım
Samsun Haber - 14 Temmuz güncel altın fiyatları
Samsun Haber - 14 Temmuz güncel altın fiyatları