Atakum’daki özel kalem atamasını CHP örgütü de doğru...
Reklam

Atakum'daki özel kalem atamasını CHP örgütü de doğru bulmadı

Özel Kalem Müdürü atamasıyla gündeme gelen Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci hakkında konuşan CHP İl Başkanı Mehmet Kundak, “Eleştirdiğimiz akraba atamalarını bizim belediye başkanlarımızın yapması doğru değil” dedi. 

02 Ağustos 2019 - 11:39

SAMSUN HABER - CHP İl Başkanı Mehmet Kundak, CHP'li belediyelerde akraba atanması konusunda Hedef Halk Gazetesi'ne açıklamalarda bulundu. CHP İl Başkanı Mehmet Kundak, AK Parti’nin akraba atamalarını eleştirdiklerini hatırlatarak, ''Eleştirdiğimiz akraba atamalarını bizim belediye başkanlarımızın yapması doğru değil” diye konuştu.

ÖZEL KALEM LİYAKAT SAHİBİ

Özel Kalem Müdürü Merve Selin Cengiz’in liyakati dolayısıyla göreve getirildiğini söyleyen Kundak, “Akrabalıktan dolayı bir atama olduğunu düşünmüyorum. Liyakatsiz, eğitim durumu eksik denilecek birisi değil. Onun dışında da birinci derece akraba da değil. Genel başkanın da söylediği zaten birçok belediyede onlar senelerce kendi adamlarını oraya buraya yerleştirmişler. En azından Cumhurbaşkanı’nın damadı bakan oldu. Böyle bir ortamda özellikle havuz medyasının kaşıdığı bir konu. Bu olayları bizim yapmamamız lazım” ifadelerini kullandı.

BİZ TASVİP ETMİYORUZ

CHP Lideri Kılaçdaroğlu’nun uyarısından sonra CHP’li bazı belediyelerin geri adım attığını söyleyen İl Başkanı Mehmet Kundak, “Genel başkanda sitem tarzında başkanlara açıklamalarda bulundu yüzlerine yüzlerine. Biz böyle söylerken siz nasıl böyle atamalar yaparsınız dercesine. Önceki günde milletvekilimiz Özgür Özel bu konuda bir önerge vereceğimizi açıkladı. Bizim tasvip ettiğimiz bir hadise değil. Ancak insanları tek bir açıdan değil, diğer açılardan da değerlendirmek gerekiyor. Görevden alma başkanın inisiyatifinde olan bir durum. Yararlı olacağını düşünüyorsa kalmalı” dedi.

DESTEK TOPLANTISINDA YEĞENİNİ YANINA ALDI

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin eşinin yeğenini özel kalem müdürü ataması konusu ülke gündemine gelmesinin ardından bir araya gelen Cemil Deveci taraftarları belediye binası önünde başkana destek toplantısı düzenledi. Başkan Deveci belediyenin içinde bulunduğu durumu anlatırken yanına son günlerde eleştiri oklarının hedefinde bulunan özel kalem müdürü Merve Selin Cengiz'i de aldı. Deveci, ''Özel kalem müdürü yanımda dursun. Herkes seni görsün. Gel bakalım'' diyerek yanına çağırdı.

Zekeriya FIRAT/ HEDEF HALK

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Samsunlu polis memuru şehit oldu
Samsunlu polis memuru şehit oldu
Bakan Koca'dan çok önemli uyarı
Bakan Koca'dan çok önemli uyarı