google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Atakum’daki özel atama ülke gündeminde
Reklam

Atakum'daki özel atama ülke gündeminde

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin eşinin yeğeni olan Merve Selin Cengiz'in özel kalem müdürü olarak atanması yaygın basının gündeminde

31 Temmuz 2019 - 17:16

SAMSUN HABER - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Babamın oğlu olsa işe almayın" söylemine rağmen ülke genelindeki CHP’li bazı belediyelerde yapılan akraba atamaları tepki çekmişti. Samsun’un CHP’li Atakum Belediyesi’nde de yaşanan benzer durum, yerel basının yanı sıra yaygın basında da geniş yer bularak ülke gündemine geldi.

Kılıçdaroğlu’na rağmen CHP’li belediyede akraba ataması konusu ülke gündeminde. Bu atamalar kamuoyunun tepkisini çekerken, Samsun’da CHP'nin tek belediyesi olan Atakum Belediyesi’nde de akraba ataması yapılarak, Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin eşinin yeğeni özel kalem müdürü oldu.

BAŞKAN İDDİALARI KABUL ETTİ

Atamayı doğrulayan Başkan Deveci, sozcu.com.tr'ye bu konuda açıklamalarda bulundu. Konu ile ilgili konuşan Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, eşi Gülay Deveci'nin yeğeni Merve Selin Cengiz'i özel kalem müdürü olarak atadığı iddialarını doğruladı. Deveci, “Evet, eşimin yeğeni avukat. Yüksek lisansın bitirmiş, iki dil bilen biri. Doktorasını da bitirmek üzere. Burası turizm bölgesi, yeğenimin İstanbul'da bürosu vardı, rica ettim bürosunu kapattırdım, turizm kentinde böyle bir özel kalem müdürü olur diyerek böyle bir atama gerçekleştirdim” dedi.

“BİR TORPİL DURUMU SÖZ KONUSU DEĞİL”

Deveci, “Onu özel kaleme ben davet ettim, bir torpil durumu söz konusu değil. Burada da yerel basın yazdı ama işin bir de bu tarafı var. Onun bir iş talebi olmadı, ben kendisinden rica ettim” diye konuştu.

Cemil Deveci'nin eşinin yeğenini atama konusu, bir çok yaygın basın kuruluşu tarafından gündeme getirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber -  TRT THM Sanatçısı Subaşı'ndan Yıldıray Çınar'a övgü
Samsun Haber - TRT THM Sanatçısı Subaşı'ndan Yıldıray...
Samsun Haber - Bakan Koca'dan tedbir uyarısı
Samsun Haber - Bakan Koca'dan tedbir uyarısı