Artık o kişiler de karantinaya alınacak
Reklam

 Artık o kişiler de karantinaya alınacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Korona virüs tedbirleri kapsamında artık sadece yurt dışından gelenlerin değil ülke içinde şehir değiştirenlerin de karantina altına alınacağını ifade etti

31 Mart 2020 - 13:50

SAMSUN HABER - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yeni Korona virüs tedbirleri hakkında bilgi verdi. Karantina hakkında Hürriyet Gazetesi yazarlarından Abdulkadir Selvi’ye açıklamalarda bulunan Bakan Soylu, artık sadece yurt dışından gelenlerin değil ülke içinde şehir değiştirenlerin de karantina altına alınacağını ifade etti
 Selvi yazısında ise şu ifadelere yer verdi:
İçişleri Bakanı Soylu ile konuşurken yeni bir uygulamadan söz etti.

“Bir şehirden bir şehre bir kişi gittiği andan itibaren, kaymakamlara ve valilere talimatımız nettir. Muhtarlarla, kaymakamlarla, valilerle, kolluk kuvvetleriyle tespitini yapacaksınız ve 14 gün onun evde izole olmasını sağlayacaksınız. Bazı illerimizde birkaç gün öncesi itibarıyla uygulamaya başladılar” dedi.
Bunun üzerine “Sadece yurtdışından gelenler değil, bir ilden diğerine gidenlere de mi karantina uygulanıyor?” diye sordum.
Soylu, “Valilerimize söylediğimiz, bu işin yaygınlaşmasını engelleyebilmek için eğer kendi vilayetlerinize başka vilayetlerden son 10 günde, 15 günde gelmiş olan varsa veya dün gelmiş, bugün gelmiş, ondan önceki gün gelmiş varsa… Yani şehir değiştirmiş olan varsa ulaşıp, uyarıp 14 gün evden çıkmamalarını söyleyebilmek ve mümkünse o eve misafir kabul etmemelerini söylemek” diye anlattı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bakan Koca'dan çok önemli uyarı
Bakan Koca'dan çok önemli uyarı
 Samsunlu polis memuru şehit oldu
Samsunlu polis memuru şehit oldu