Reklam
Apaydın’dan dizilere sert eleştiri
Reklam

Apaydın’dan dizilere sert eleştiri

TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, şoför esnafının dizilerde itibarsızlaştırılmaya çalışıldığını belirterek, “Şoförlerimizi zedeleyecek bu tür senaryoları şiddetle kınıyoruz” dedi

09 Ekim 2018 - 12:07

SAMSUN HABER - Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Fedarasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın,bazı televizyon dizilerinde minibüsçü, dolmuşçu, taksici gibi mesleklerin itibarsızlaştırıldığını kaydetti. Bu tür dizilerin olumsuz algı oluşturduğunu ifade eden Apaydın, senaristleri daha dikkatli olmaya çağırdı.

Şoför esnafının görevini layıkıyla yapmaya çalıştığını kaydeden Apaydın, “Minibüsçü, dolmuşçu, taksici gibi gün içinde binlerce vatandaşımızı taşıyan esnafımız, diğer tüm esnaf ve sanatkârlarımız gibi görevini layıkıyla yapmaya çalışan, tüm yolcularının can ve mal güvenliğinden sorumlu olan bir camiadır. Bazı televizyon dizilerinin senaryolarında, bu kesime yönelik sürekli olumsuz algı oluşturuluyor. Toplumumuzu ve bu meslekleri zedeleyecek bu tür senaryoları şiddetle kınıyoruz” diye konuştu.

BUNU HAKETMİYORLAR

Taşımacı esnafının bundan çok rahatsız olduğuna ifade eden Apaydın, “Son günlerde taksici, dolmuşçu, minibüsçü esnafımız dizilerde bu mesleklerin, toplumda kabul görmeyecek davranışlarda gösterilmesinden çok rahatsız. Milyonlarca vatandaşımızın izlediği kanallarda, bu kesimin itibarsızlaştırılmasına ve hedef gösterilmesine yönelik sahneler yer alıyor. Acil durumlarda araç içinde müdahale ederek yolcusunun hayatını kurtaran, güzergâhını değiştirerek yolcuyu hastaneye götüren, araç içinde unutulan değerli eşyalara gözü gibi bakıp sahibine ulaştıran taşımacı esnaf ve sanatkâr camiası bu olumsuz algıyı hak etmiyor. Bu kesim, kendi ailesini koruduğu gibi tüm yolcularını koruyan, vatanını milletini seven, toprağı namus gören ve kimsenin malına, namusuna kastetmeden görevini yapan esnaf teşkilatının önemli mensuplarıdır” şeklinde konuştu.

DAHA HASSAS OLUNMALI

Tüm mesleklerde iyi insanların da kötü insanların da olduğunu vurgulayan Apaydın,  “Minibüsçü ve dolmuşçu esnafını, bu ve bunun gibi yalnızca olumsuz davranışlar içerisinde gösteren senaryo ve çekimlerde daha hassasiyetli davranılmasını bekliyoruz. İnsanın olduğu her yerde iyi de kötü de vardır. İyi ya da kötü insan olmanın, meslekle hiçbir ilgisi yoktur. Buna rağmen dizi ve filmlerde yalnızca minibüsçüler, dolmuşçular, taksiciler tüm kötü örnekleri sergiliyormuş gibi göstermek yanlıştır. Vatandaşlarımızın kafasında bu kesime yönelik önyargı oluşmasına neden olan ve bu meslekleri zedeleyecek senaryoları şiddetle kınıyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Atakum'da gündem Yalı Kafe 
Atakum'da gündem Yalı Kafe 
Başkan Demir'den Babalar Günü mesajı
Başkan Demir'den Babalar Günü mesajı