Aksu Kızılcahamam’ı değerlendirdi ’Oldukça verimli geçti’
Reklam

Aksu Kızılcahamam’ı değerlendirdi 'Oldukça verimli geçti’

AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, Kızılcahamam kampının oldukça verimli geçtiğini belirterek, “Cumhurbaşkanımızla da değerlendirme yapma fırsatımız oldu. Samsun teşkilatını tebrik eden Cumhurbaşkanımız, daha çok çalışarak 2023'e hazırlanmamızı istedi" dedi

04 Mayıs 2019 - 13:52
Reklam

SAMSUN HABER - AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, düzenlenen toplantıda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Toplantıda seçim sonuçlarını ve Kızılcahamam Kampı’nı değerlendiren Aksu, AK Parti’nin gücünü sadece milletten aldığını kaydetti.

AKSU’DAN TEŞEKKÜR
Seçim sonuçlarının Samsun’a ve ülkeye hayırlı olmasını dileyen Aksu, “31 Mart 2019 Yerel Seçimleri sürecini tamamlamış bulunuyoruz. Netice itibariyle; Cumhur İttifakı kapsamında, İlkadım ve Atakum İlçelerimiz hariç tüm ilçe belediye başkanlıklarını ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanmış durumdayız. Bu başarıyı sağlamak adına emek sarf eden ve AK Parti'ye yürekten bağlı tüm gönüldaşlarımıza en kalbi şükranlarımızı sunuyoruz. AK Parti Samsun İl Başkanlığı olarak; 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri sürecindeki çalışmalarımıza büyük katkı sağlayan; Cumhur İttifakı Samsun Ailesi'nin tüm fertlerine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Bunun yanı sıra; seçim çalışmalarımızın duyurulması ve gerektiği şekilde kamuoyuna aktarılması noktasında bir köprü vazifesi gören siz değerli basın mensubu kardeşlerimize de teşekkürü bir borç biliyoruz. Hepiniz, sağ olun, var olun” diye konuştu.
BAŞARI ORTADA
AK Parti’nin, her seçim döneminde ve Türkiye'nin her seçim bölgesinde iddiasını ortaya koyduğunu ifade eden Aksu, “AK Parti, gücünü sadece ve sadece milletten almış olan bir siyasi harekettir. AK Parti, kurulduğu günden itibaren girdiği tüm seçimlerden birinci parti olarak çıkmış ve milletimizin gösterdiği teveccühle başarı çıtasını her geçen gün yükselterek yine ve sadece milletine hizmet etme gayreti göstermiştir. 31 Mart yerel seçimlerinde de hem Cumhur İttifakı hem de partimiz açısından milletimiz bizden desteğini esirgememiş ve Türkiye genelinde yüzde 52 oy oranı ile doğru yolda yürüdüğümüzü tescillemiştir. Samsun özelinde de belediye meclis üyeliği oy oranımız yüzde 58,25 olarak şekillenmiştir. Vezirköprü, Çarşamba ve Ayvacık ilçelerimiz en yüksek oy alan ilk on belediye arasındadır. Teşkilatlarımızın başarısı ortadadır” şeklinde konuştu.
MANİFESTONUN UYGULAMA SUNUMLARINDAN YARARLANDIK
Kızılcahamam Kampı’nı da değerlendiren Aksu, “Hepinizin bildiği üzere; seçimlerin ardından AK Parti Genel Merkezimizin organize ettiği 3 günlük bir program çerçevesinde Kızılcahamam programına katıldık. Burada hem seçim sürecini masaya yatırarak yapılan tüm seçim çalışmalarını Genel Merkezimizle paylaştık, hem de çok verimli geçen toplantılara iştirak ederek önümüzdeki süreçte yapılması gerekenler noktasında bilgilendirildik. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim sürecinde ortaya koyduğu yeni dönem AK Parti belediyeciliğine ilişkin manifestonun uygulama esaslarına ilişkin gerçekleştirilen sunumlardan da istifade ettik. Önümüzdeki süreçte bu çalışmaların olumlu sonuçlarını tüm belediyelerimizde müşahede edeceğimizi düşünüyorum” dedi.
CUMHURBAŞKANIMIZ İLE DEĞERLENDİRME YAPTIK
Aksu açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Kızılcahamam Kampı çerçevesinde; seçim dönemi çalışmalarımıza ilişkin değerlendirmelerimizi Genel Merkez yetkililerimize aktarmış olduk. Bu anlamda; Sayın Cumhurbaşkanımızla da değerlendirme yapma fırsatımız oldu. Kendileri Samsun teşkilatlarını tüm kademeleri ile tebrik ettiğini ve daha çok çalışarak 2023'e hazırlanmamız gerektiğine işaret ettiler. Benzer değerlendirmeleri Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı ile de gerçekleştirdik. Son derece verimli bir kamp dönemi yaşadığımızı özellikle belirtmek isterim.”

BİZİM GÖRÜŞLERİMİZ YANSILTILMAMIŞ
Aksu, geçtiğimiz günlerde bir gazetede çıkan ‘Oy kaybının sebebi ekonomi ve EYT’ başlıklı haberde kendi görüşlerinin yansıtılmadığını belirterek, “Ankara dönüşünden sonra bir basın mensubu arkadaşımızın ayaküstü sorularına karşı bir basın açıklaması olmadığını ifade ettiğimiz konuşmamız, ilgili basın mensubu tarafından Samsun basınına ve ulusal basın kuruluşuna tam ve doğru olarak yansıtılmamıştır. Karşılıklı sohbette kendisine; Kızılcahamam Programının son derece verimli geçtiğini, Cumhurbaşkanımızla da görüşme fırsatı yakaladığımızı ifade ettik. Türkiye genelinde ve Samsun özelinde kaybedilen belediye başkanlıklarının nedenlerine ve Genel Merkezin Samsunda bir yenilenmeye gitmek gibi düşüncesi olup olmadığına ilişkin olarak sorduğu soruya; Genel Merkezimizin böyle bir düşüncesinin olmadığını müşahede ettiğimizi belirttik. Aynı gazeteci arkadaş, mevcut sonuçların gerçekleşmesinde EYT ve ekonomik nedenler gibi etkenlerin etkisi olup olmadığına ilişkin bir soru daha sordu. Bu soruya cevaben ise; seçim döneminde EYT ile ilgili olarak, özellikle sosyal medya alanlarında organize bazı faaliyetlerin yürütülerek bu yönde bir algı oluşturulmaya çalışıldığını gözlemlediğimizi belirttik. Bu tür algı operasyonlarının seçim sonuçlarına tesiri olabileceğini ancak ne derece tesiri olduğunu kestiremeyeceğimizi söyledik. Görüldüğü üzere; ‘seçime etki ettiği yönünde algı oluşturuluyor’ diye işaret ettiğimiz hususların bizim görüşlerimizmiş gibi yansıtıldığını ve bundan haber üretildiğini görmekteyiz. 81 milyon vatandaşımızı hedef alan 2018 yazında 24 Haziran seçimleri sonrasında başlatılan ekonomik operasyonların seçimlere etkisinin o veya bu düzeyde olabileceği de vakıadır. Yanlış ve bağlamı dışında biçimlendirilerek yansıtılan bu konuyu siz gazeteci kardeşlerimin tecrübe ve değerlendirmelerine bırakıyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'a şehit ateşi düştü
Samsun'a şehit ateşi düştü
Atakum Parke Taş Tesisi'nde iş kazası: 1 ölü
Atakum Parke Taş Tesisi'nde iş kazası: 1 ölü