google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Aksu: Duygulanmamak elde değil
Reklam

Aksu: Duygulanmamak elde değil

Kadir Gecesi'ne erişmenin heyecanını yaşadıklarını belirten AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, "Öyle mübarek günleri art arda anıyor ve yaşıyoruz ki, duygulanmamak elde değil. Allah birlik ve beraberliğimizi daim eylesin" dedi

30 Mayıs 2019 - 15:41
Reklam

SAMSUN HABER - AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Kadir Gecesi ve yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, Kadir Gecesi'ne erişmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

BİRLİĞİMİZ DAİM OLSUN

Aksu Kadir Gecesi dolayısıyla yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "2019 yılının Ramazan ayını idrak etmekle birlikte, bu mübarek ayın içerisinde yer alan Kadir Gecesi'ne de erişmiş bulunuyoruz. Tam bunun öncesinde ise Peygamber Efendimizin övgüsüne ve müjdesine mazhar olan, sadece toprakları değil gönülleri de fetheden Fatih Sultan Mehmed Han'ın İstanbul'u fethedişinin 566. yıldönümünü idrak ettik. Neticede; oruçlu gönüllerle fethi yad edip Kadir Gecesi'nin feyz ve bereketinden de istifade ederek Ramazan Bayramı'na ulaşacak ve İnşallah tüm İslam aleminin manevi arınışına şahitlik edeceğiz. Her zaman olduğu gibi yine gönül köprüleri inşa edecek ve yine birlik ve beraberliğimizi daim kılmayı dileyen, arzu eden dualarda buluşacağız. Öyle mübarek günleri art arda anıyor ve yaşıyoruz ki, duygulanmamak elde değil. Allah birlik ve beraberliğimizi daim eylesin."

KADİR GECESİ EŞSİZ BİR FIRSAT

Aksu açıklamasına şöyle devam etti: "Mübarek Ramazan-ı Şerif'i uğurlamaya hazırlanırken, Kadir Gecesi'ne erişmenin heyecanını da ayrıca yaşıyoruz. Hiç şüphesiz, bu mübarek gece kalplerimizin kötülüklerden arınması, gönül dünyamızın aydınlanması, manevi huzurumuzun artması için eşsiz bir fırsat sunuyor. Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'nin feyz ve bereketinden tüm İslam dünyası olarak en iyi biçimde yararlanacağımıza inanıyorum. Hemşehrilerimin, ülkemizin ve tüm İslam dünyasının Kadir Gecesi'ni tebrik ediyorum. Kadir Gecesi'nin yeryüzünde barış ve huzura vesile olmasını ve Yüce Allah'tan hepimizi huzur içinde Ramazan Bayramı'na eriştirmesini diliyorum.”

566. YILDÖNÜMÜNÜ COŞKU İLE KUTLUYORUZ

İstanbul'un fethine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başkan Aksu, "Ecdadımızın hoşgörü ve adaletli yönetimiyle, yüzyıllardır farklı din ve kültürleri bir arada barındırarak medeniyetler kurmayı başarmış olmasının en muhteşem örneği olan İstanbul'un fethinin 566. yıldönümünü büyük bir coşku ile kutladık, kutluyoruz. Çağ kapatıp çağ açan; Peygamber Efendimiz'in övgüsüne ve müjdesine mazhar olan; sadece toprakları değil aynı zamanda gönülleri de fetheden Fatih Sultan Mehmed Han'ı rahmet ve minnetle yad ediyoruz. O'nun ve Peygamberimizin müjdesini gerçekleştiren kahraman ordusunun ruhu şad olsun" diye konuştu.

 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - Gökdemir ve Çelik ailelerinin mutlu günü
Samsun Haber - Gökdemir ve Çelik ailelerinin mutlu günü
11 Temmuz güncel altın fiyatları
11 Temmuz güncel altın fiyatları