Reklam
Akgül: Üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız
Reklam

Akgül: Üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, "2017 yılında temelini attığımız Kültür Merkezi ve Cemevini Avut Mahallesi'ne kavuşturmak için üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız" dedi

18 Temmuz 2019 - 15:09

SAMSUN HABER - Salıpazarı Kaymakamı Meriç Dinçer ve Belediye Başkanı Halil Akgül Avut Mahallesi'nde yapımı devam eden Kültür Merkezi ve Cemevi inşaatını gezdi. 2017 yılınnda 3 bin 634 metrekare arazi üzerine temeli atılan Avut Kültür Merkezi ve Cemevi inşaatını gezen Kaymakam Dinçer ve Başkan Akgül Mahalle Muhtarı Hüseyin Gürkan’dan çalışmlar hakkında bilgi aldı.

BORCUMUZ VAR  
Muhtar Hüseyin Gürkan “Belediye Başkanımız Halil Akgül’ün gayretleri ve hayırsever işadamlarımızın yardımları ile inşaatımızı bu hale kadar getirdik. Kaba inşatı hemen hemen bitti. Ancak ekonomik nedenlerden dolayı Cemevi inşaatımız çok yavaş ilerliyor” diye konuştu.

GEREKLİ GİRİŞİMLERDE BULUNACAĞIZ
Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül ise, "İlçemiz sınırları arasında bulunan Avut Mahallemizdeki vatandaşlarımız, mahallelerine Cemevi yapılması isteğini belediyemize ilettiler.Konu hakkında Cemevi için tahsisi düşünülen arazi olan 3 bin 634 metrekare arsanın hazine arazisi olduğu bilgisine ulaştık. Bu sebeple Samsun İl Defterdarlığı ile arazi hakkında ilgili görüşme ve yazışmalar yapılmış ve ilk etapta arazi Salıpazarı Belediyesi adına tahsis işlemlerini tamamladık. 2017 yılında temelini attığımız Kültür Merkezi ve Cemevini Avut Mahallesine kavuşturmak için üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Kaba inşaatı biten inşaatın tamamlanması için Kültür ve Turizm Bakanlığı nezdinde gerekli girişimlerde bulunacağız” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öztekin: Derneğimizin sancağını daha da yükseğe getireceğiz
Öztekin: Derneğimizin sancağını daha da yükseğe getireceğiz
YILPORT SAMSUNSPOR – 1922 KONYASPOR: 2 – 0
YILPORT SAMSUNSPOR – 1922 KONYASPOR: 2 – 0