Reklam
AK Parti ‘Sosyal Politikalarda Gönül Adımları’ projesiyle...
Reklam

AK Parti ‘Sosyal Politikalarda Gönül Adımları’ projesiyle Samsun’da vatandaşların sorunlarını dinleyecek

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla, AK Parti Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanlığı tarafından başlatılan, vatandaşların sorunlarının, görüşlerinin ve taleplerinin dinlendiği ‘Sosyal Politikalarda Gönül Adımları’ projesi, AK Parti Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık’ın katılımıyla,  31 Ocak’ta Samsun’da gerçekleşecek

29 Ocak 2018 - 16:49

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla, AK Parti Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanlığı tarafından başlatılan, Sosyal Politikalarda Gönül Adımları’ projesi, ‘Sosyal Politikalarda Gönül Adımları Samsun’u Dinliyoruz’ programıyla 31 Ocak’ta Samsun’da gerçekleşecek. 

DAHA GÜÇLÜ SOSYAL POLİTİKALAR

Program hakkında bilgi veren AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, “İktidara geldiğimiz 2002 yılından bu yana, gerçekleştirdiğimiz dönüşüm ve yeniliklerle Türkiye ‘de sosyal devlet anlayışı ilk kez AK Parti döneminde inşa edilmiştir. 2002 öncesi Türkiye’sinde sosyal devlet ilkesi Anayasa’da sadece bir ibare olarak kalmış, uygulanabilirliği oldukça düşük seyretmiştir. Milletin yönetime el koymasıyla eğitimden sağlığa; aileden engelliye toplumun her kesimini kucaklayan AK Parti, ‘Halka Hizmet Hakk’a Hizmettir.’ düsturu ile milletimize hizmet anlayışını hayata geçirmiştir. Aradan geçen 16 yıllık kutlu yürüyüşün devamında partimizin ülkemize ve milletimize kazanımları katlanarak devam etmiştir. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla, AK Parti Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanlığı tarafından, Türkiye’nin her yerinde sosyal politikalar alanındaki çalışmaları ve yereldeki etkinliğini milletimizden dinlemek adına ‘Sosyal Politikalarda Gönül Adımları’ projesini başlatılarak, kutlu yürüyüşümüzü devam ettiriyoruz. Söz konusu projemizle daha güçlü sosyal politikaların uygulanması, illerimizin gelişimi ve kalkınmasına katkı sağlanması amaçlanmaktadır. Bu çerçevede vatandaşlarımızla bir araya gelerek kazanımlarımızı değerlendirmek, uygulamaları yerinde görmek, mevcut durumun tespitini milletimizle istişare etmek öncelikli konularımız arasındadır “dedi.

SIRADAKİ DURAK SAMSUN

Karaduman açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Sosyal Politikalarda Gönül Adımları’nın sıradaki durağı Samsun olacaktır. 31 Ocak’ta şehrimizin kanaat önderleri, akademisyenleri, STK Temsilcileri ve çeşitli heyetlerle ‘Sosyal Politikalarda Gönül Adımları Samsun’u Dinliyoruz’ denilerek; vatandaşlarımızın sorun, talep, görüş ve önerilerini birebir kendilerinden dinlenecek, çalışmaların bilimsel analiz ve raporlamalarını yaparak şehrimizi kalkındırmanın yolu bizzat Samsun’da aranacaktır. Çalıştay şeklinde yapılacak ve bir gün sürecek program sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki bölümden oluşacaktır. İlk bölümde on kişiden oluşan ve farklı konuların istişare edildiği yuvarlak masalarda ‘Samsun’ konuşulacaktır. Tartışma sonrasında her masanın moderatörleri elde edilen bulgularla kısa bir sunum gerçekleştirecek, sunumların ardından bilimsel veriler toplanacaktır. Programın ikinci bölümünde ise Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Öznur Çalık’ın başkanlığında ilimizde çeşitli ziyaretler gerçekleştirilecektir. Türkiye’nin 81 ilinde yapılması düşünülen ‘Gönül Adımları’ projesi ile her bir vatandaşımızla gönül köprülerini kurmayı ve onların kalplerine dokunmayı kendine şiar edinen Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanlığı, 31 Ocak’ta Samsun halkı ile kucaklaşmayı ümit ediyor, projemizin Samsun’a ve bölge halkına hayırlı olmasını temenni ediyoruz.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Meteorolojiden sis uyarısı
Meteorolojiden sis uyarısı
Operasyonda son durum: Bakanlık açıkladı
Operasyonda son durum: Bakanlık açıkladı