Reklam
AK Parti, seçimi Kızılcahamam’da değerlendirecek
Reklam

AK Parti, seçimi Kızılcahamam'da değerlendirecek

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, 31 Mart seçimlerinin ardından durum tespiti yapmak ve yol haritası belirlemek için Kızılcahamam'da kampa gireceklerini söyledi.

11 Nisan 2019 - 15:58 - Güncelleme: 11 Nisan 2019 - 16:48

SAMSUN HABER - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı devir teslim töreni öncesi, 31 Mart seçimleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Türkiye genelinde büyük bir başarı kazandıklarını belirten Karaaslan, 753 belediyede AK Parti’nin kazandığını söyledi. Karaaslan 26-28 Mart tarihleri arasında, Kızılcahamam'da değerlendirme kampına gireceklerini söyledi. 

15 YILDIR BİRİNCİYİZ
AK Parti’nin 17 yılda, 15 seçim geçirdiğini hatırlatan Karaaslan: “Türkiye genelinde kazandığımız başarının haklı gururunu yaşıyoruz. 17 sene oldu partimiz kurulalı ve 15 seçim geçirdik. 15 seçimin her birinde önümüzün kesmeye çalışmalarına rağmen, önemli kalkınma hamleleri hayata geçirerek tam da adımızdaki gibi adalet ve kalkınmayı ön planda tutarak çok önemli, çok hayati bir takım icraatları hayata geçirdik. Ve 15 seçimde vatandaşlarımızın teveccühünü alarak, seçimlerden birinci parti olarak başarılı bir şekilde çıktık. Bugün 15. seçimiz olan 31 Mart seçimlerinde yine Samsun özelinde ve Türkiye genelinde elde ettiğimiz bu başarıyı tabi ki burada ailemiz her ferdine borçluyuz. Bu anlamda çok değerli liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın sahada gösterdiği çaba ve önümüzü açması bizim en önemli ilham kaynağımız oldu. Liderimiz yorulmadı. Ve bize de yoruldum demek yakışmayacağı için hep daha fazlasını yapmaya özen gösterdik. Türkiye’de bugün 753 belediyede ile yani Türkiye’nin yüzde 56’sının AK Parti belediyeciliği ile yöneteceği bir harita var önümüzde. Bu bir gurur vesilesi ama aynı zamanda büyük bir sorumluluk” diye konuştu.
KIZILCAHAMAM’DA KAMPA GİRECEĞİZ
Samsun’da iki ilçede istedikleri sonucu elde edemediklerini kaydeden Karaaslan, “Bunların analizini çok önemsiyoruz. Bunları mutlaka oturup, konuşup, tartışıp, bunlarla ilgili yol haritalarını belirlemeyi çok önemsiyoruz. Bunun, Türkiye ölçeğindeki kısmını dün Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında Merkez Yürütme Kurulu toplantımızda Ankara’da gerçekleştirdik. AK Parti’nin en güçlü taraflarından biri olarak adlandırdığımız istişare ve değerlendirme kısmı, bizler için vazgeçilmez. İşte bu nedenle dün MYK’da yarın MKYK’da yapacağımız değerlendirmeler sonucunda 26,27 28 Mart’ta Kızılcahamam’da kampa giriyoruz. Kampımızda çok değerli il başkanımız, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, kadın kolları, gençlik kollarımız da olacak. Onlarla birlikte bütün bu süreçleri değerlendireceğiz, yol haritalarını konuşacağız. Bunu da seçim kampanyası boyunca bize ışık tutacak, bir takım analizleri yapmak suretiyle, milletimizin sandıkta bize ne demek istediğini, üzerimize düşenin vazife olması gereğinden öte, milletin sesine her zaman kulak veren ve bu ses doğrultasında ilerleyen bir parti olarak hakkını vererek yapacağız. İnanıyoruz 2023’e giden yolda bizi güçlendiren bir seçim sonucudur şu anda Türkiye’deki çapında ve Samsun özelinde elde ettiğimiz. Bununla birlikte yol haritamız çok net. Ekiplerimiz ve kadrolarımızla bu istişare ve ortak aklı merkeze alarak Sayın Liderimizin Başkanlığında gerçekleştirecek olduğumuz istişareler sonucunda da her zaman olduğu gibi durmak yok yola devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

SAMSUN’DA 3 İLÇE İLK 10’DA
Karaaslan, Samsun’un 3 ilçesinin Cumhur İttifakı’na en çok oy veren ilçeler arasına girdiğini  belirterek, “3 ilçemiz Türkiye’nin ilk 10’una girdi.  Vezirköprü ilçemiz Rize Güneysu’dan sonra yer alarak yüzde 77.76 ile Türkiye’de, Cumhur İttifakımıza, AK Partimize en güçlü desteği veren 3. ilçe oldu. Aynı zamanda Ayvacık ilçemiz yüzde 75.92 ve Çarşamba İlçemiz 74.41 ile bu gurur bize yaşatarak ilk 10’a girdi. Samsunlu hemşerilerimize ve emek veren teşkilatlarımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu. 
ÖZEL’E TEBRİK
Karaaslan 31 Mart seçimlerinde Ladik Belediye Başkanı seçilen Nurhan Yapıcı Özel’i ise tebrik etti. Karaaslan, “Hala net bilgiyi alamadım ama gönülden öyle olduğuna inanarak, Karadeniz tek kadın Belediye Başkanı Nuran Hanım’ı tebrik ediyorum.”

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Kavak
    9 ay önce
    Kızılcahamam da kampa girerseniz yine kaybedersiniz. Kampa KAVAK da girin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yeni infaz düzenlemesinin detayları belli oldu
Yeni infaz düzenlemesinin detayları belli oldu
SAMSUN HABER - Canik’te karneler  Başkan Sandıkçı’dan
SAMSUN HABER - Canik’te karneler  Başkan Sandıkçı’dan