google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
AK Parti’den Mürsî’ye gıyabi cenaze namazı

AK Parti’den Mürsî’ye gıyabi cenaze namazı

AK Parti Samsun İl Başkanlığı Muhammed Mürsî’nin ölümü nedeniyle gıyabi cenaze namazı kıldı. AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu,“Biz, Mürsî’nin verdiği onurlu mücadelesinin ve şehadetinin şahidiyiz” dedi

18 Haziran 2019 - 14:33

SAMSUN HABER - AK Parti Samsun İl Başkanlığı Mısır’ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mürsî’nin ölümü nedeniyle gıyabi cenaze namazı kıldı. Cenazeye Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Nihat Soğuk,  Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, AK Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser, AK Parti  İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Çakan, İl Müftüsü Veysel Çakı, STK temsilcileri ve çok sayıda Samsunlu katıldı.

MISIR HALKI İÇİN MÜCADELE VERDİ

 Kılınan gıyabi cenaze namazının ardından AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu basın açıklaması yaptı. Aksu, Mürsî,’nin özgürlük ve adalet hasretiyle hakka yürüdüğünü belirterek, “Mısır’ın siyasi tarihinde ilk kez demokratik seçimlerle Cumhurbaşkanı seçilen Muhammed Mürsî, özgürlük ve adalet hasretiyle Hakk’a yürümüştür. İnandığı dava uğruna ömrünü adayan Mürsî, Mısır halkı için verdiği insanlık mücadelesinde zalim bir cunta zihniyetiyle devrilmiştir. 2013 Temmuz’unda kanlı bir darbe ile iktidarı ele alan Abdülfettah es-Sisi, kan ve gözyaşı üzerine kurduğu iktidarını yine kanla beslemiştir. Uluslararası hukuku ve insan haklarını yok sayarak Mısır halkını baskı altına alan zalim Sisi, masum insanları acımasızca katletmiştir. 21. yüzyılın Firavunu Sisi, darbeyle elde ettiği iktidarı süresince yüzlerce kişiyi idam etmiştir. Başta Amerika olmak üzere bazı Batı ülkeleri, maddi ve ideolojik çıkarları uğruna Mısır’da, darbe rejiminin insanlık dışı uygulamalarına karşı sessiz kalarak; işkenceleri, haksız yargılamaları ve vahşi idamları görmezden gelmiştir” dedi.

SİSİ’YE DUR DİYEN BİR TEK ERDOĞAN’DIR

Aksu açıklamalarını şöyle sürdürdü: “2357 gündür Mısır zindanlarındaki direniş destanını sürdüren Muhammed Mürsî, zalimlerin mahkemesinde şehadete yürümüştür. “Sakın, Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma!” (İbrahim, 42) diye buyuran bir dinin mensupları olarak bu süreçte bizleri en derinden yaralayan İslam dünyasının suskunluğu olmuştur. Barbar Sisi’ye karşı dur diyen tek dünya lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. İnancımızın gereği ve liderimizin dik duruşuyla Mısır’da insan haklarının hiçlenmesini kabul etmedik, etmeyeceğiz. Biz, Mürsî’nin verdiği onurlu mücadelesinin ve şehadetinin şahidiyiz. İnsanlık, zulme direnenleri ve zulmeden zalimleri unutmayacaktır.”

 

 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
samsun haber -  11 Ağustos güncel altın fiyatları
samsun haber - 11 Ağustos güncel altın fiyatları
samsun haber -  11 Ağustos güncel fındık fiyatları
samsun haber -  11 Ağustos güncel fındık fiyatları