Reklam
  • Reklam
AK Parti’den İlçe Başkanları açıklaması 
Reklam

AK Parti’den İlçe Başkanları açıklaması 

AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Hakan Karaduman ilçe kongrelerinin şubat ayı içerisinde gerçekleştirileceğini belirtti. Karaduman, mart ayında ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla il kongresinin yapılacağını kaydetti

08 Şubat 2018 - 10:16

SAMSUN HABER - AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Hakan Karaduman, ilçe başkanlıkları ile ilgili açıklama yaptı. AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Hacı Turan ve İl Koordinatörü Cumhur Ünal’ın da katıldığı toplantıda ilçe başkanları ile birlikte İlçe kongre sürecinin değerlendirildiklerini kaydeden Karaduman, “Toplantının ardından ilçe başkanlarımız ile birebir görüşmeler yapılmıştır. Genel Merkez Teşkilat Başkanlığınca yürütülen süreç devam etmektedir” dedi.

CANİK VE ASARCIK BAŞKANLARI İLE DEVAM

Karaduman yaptığı açıklamada, “Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımızca, Canik ve Asarcık İlçe Başkanlarımızın görevlerine devam etmelerine karar verilmiştir. Bilindiği üzere 19 Mayıs İlçe Başkanımız daha önce istifa ettiğinden bu ilçemizde temayül çalışmaları yapılmış olup halen aday belirleme süreci devam etmektedir. Yapılan toplantı, görüşmeler ve istişareler neticesinde, ilçe başkanlarımızdan bir kısmının özel ve iş hayatlarındaki yoğunluklarından dolayı ara vermek istemeleri, bir kısmının ise partimizin farklı kademelerinde görev üstlenmek istemeleri nedeni ile İlkadım, Ayvacık, Ladik, Yakakent, Alaçam, Kavak, Tekkeköy ve Vezirköprü İlçe başkanlarımızın, yapılacak olan ilçe kongrelerinde aday olmamaları yönünde karar verilmiştir” diye konuştu. 

TEMAYÜL ÇALIŞMALARI TAMAMLANACAK

Kongrede aday olmayacak ilçe başkanlarının, kongre sürecine kadar görevlerinin başında olup tüm kongre sürecinin İlçe başkanlarının başkanlığında yürütüleceğini belirten Karaduman, “Bafra İlçe Başkanımız ile ilgili istişare süreci ise halen devam etmektedir. Karar verildiğinde kamuoyuna bilgi verilecektir. AK Parti 6. Olağan Kongreleri ile ilgili süreç yukarıda ifade ettiğimiz çerçevede devam etmektedir. Şu ana kadar kongresi yapılmayan Canik ve Asarcık İlçeleri hariç diğer ilçelerimizde, yeni ilçe başkanlarının belirlenmesine yönelik teşkilat içi temayül çalışmaları önümüzdeki günler içinde tamamlanacaktır. Temayül çalışmalarını müteakip ilçe kongrelerimiz gerçekleştirilecektir” ifadelerini kullandı. 


ŞUBAT’TA BAŞKANKLAR BELLİ OLACAK


İlçe kongre tarihlerini veren Karaduman,“23 Şubat’ta Ladik, Vezirköprü, Ayvacık, 24 Şubat’ta Asarcık, Canik, Tekkeköy, 25 Şubat’ta Kavak, Bafra, İlkadım, 26 Şubat’ta ise Yakakent, Alaçam, 19 Mayıs İlçelerinin kongrelerini gerçekleştireceğiz.” 

CUMHURBAŞKANI KONGREYE KATILACAK 

Mart ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla İl Kongresinin gerçekleştirileceğini sözlerine ekleyen Karaduman açıklamalarını şöyle sürdürdü: “İlçe kongrelerimizin tamamlanmasının ardından mart ayının ikinci yarısında Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımları ile ihtişamlı ve partimize yaraşır bir şekilde il kongremizi yapacağız. İstişareler neticesinde kongrede görevlerini devredecek ilçe başkanlarımız ilerleyen dönemlerde partimiz içerisinde farklı görevlerde yer alacaklardır. AK Parti bir dava partisi olup görevler, makamlar geçicidir. Nöbet değişimi esastır. Bu değişiklerle güçlenerek 2019, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine çok daha emin adımlarla yürüyeceğiz. Görevlerini layıkıyla yaparak devredecek olan değerli İlçe Başkanlarımıza büyük ve özverili hizmetlerinden dolayı teşekkür eder, bundan sonraki çalışmalarında başarılar dileriz.”
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'da 12 suçtan aranan kişi yakalandı
Samsun'da 12 suçtan aranan kişi yakalandı
HALİL AKGÜL 'SON KEZ YETKİ İSTİYORUM'
HALİL AKGÜL 'SON KEZ YETKİ İSTİYORUM'