Reklam
  • Reklam
AK PARTİ’DE KADIN KOLLARI KONGRESİ
Reklam

AK PARTİ'DE KADIN KOLLARI KONGRESİ

AK Parti Samsun 5. Olağan İl Kadın Kolları Kongresi, Büyükşehir Sanat Merkezi'nde gerçekleşti. Kongrede tek aday olan Rabia Bay Keser, yeniden başkan seçildi.

15 Nisan 2018 - 18:37
Reklam

"İçinde kadın olmayan hiçbir yapı ve hareket kadınların sorunlarını çözemez"

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ise geçmişte Nene Hatun'lar ve Kara Fatma'lar gibi bugün de ülkesine ve milletine hizmet etmek için mücadele eden kadınlar olduğunu belirtti.

İçinde kadın olmayan hiçbir yapı ve hareketin kadınların sorunlarını çözemeyeceğini ifade eden Karaaslan, "Önce içinde kadın olacak, önce kadınlar gerçekten karar alma mekanizmalarında var olacak ondan sonra biz Türkiye'deki bütün dezavantajlı grupların sorununu çözeceğiz." dedi.

Kadınları AK Parti çatısı altında 2019 seçimlerinin sorumluluğunun beklediğinin altını çizen Karaaslan, şöyle devam etti:

"2019, 1919'un başladığı ilk adımın atıldığı, milli mücadelenin ateşinin yakıldığı bu şehirde Türkiye'nin her bir metre bölgesinden olduğundan belki biraz daha farklı bir anlam ifade etmekte. O yüzden 2019'da 1919'un mücadelesini veren kadınların emanetini daha yükseğe çıkartmalıyız. O yıllarda hem cephede var olan hem eşini cepheye yollayan hem oğlunun saçlarına kına yakıp kınalı kuzularından vazgeçen analar vardı. O analar bugün de var. O analar hainlerin bu ülkeyi, bu vatanı ve bayrağı tehdit ettiğini duyduklarında oğullarının saçlarına belki kına yakmadılar ama aynı o cesur fedakar anneler gibi çocuklarını meydanlara, sokaklara, yollara, caddelere yolladılar."

Karaaslan, silahların, cephelerin, teknolojilerin ve yaşam standartlarının değiştiğini ancak ne düşmanların ne de Türk milletinin inancının ve değerlerine verdiği önemin değişmediğini ifade etti.

Türk milletinin her alanda mücadele ettiğini vurgulayan Karaaslan, "Mücadele kimi zaman cephede, kimi zaman sınırlarımızın ötesinde bugün olduğu gibi kimi zaman da burada bu kadrolar altında siyaset yapmakla mümkün. O yüzden bugün buradaki varlığınızın sıradan herhangi bir varlık bir aidiyet olmadığını bir kez daha size hatırlatmak isterim. Bugün buradaki varlığınız bizim ülkemizin, geleceğimizin, çocuklarımızın göremeyeceğimiz torunlarımızın, torunlarının torunlarının yani bu baki kalacak devletimizin inşallah aydınlık geleceği olacak." diye konuştu.

Kongrede, tek aday olan mevcut başkan Rabia Bay Keser yeniden AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı seçildi.  

Kongreye, AK Parti Samsun milletvekilleri Akif Çağatay Kılıç, Hasan Basri Kurt, Orhan Kırcalı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Hasret Yavuz, AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman, ilçe belediye başkanları ile partililer katıldı.     

2018/04/2018-04-15-18-47-08.jpg
2018/04/2018-04-15-18-47-28.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karaaslan:  Erdoğan'ın katıldığı her miting çok görkemli
Karaaslan: Erdoğan'ın katıldığı her miting çok görkemli
Bakan Kurum Samsun'a geliyor
Bakan Kurum Samsun'a geliyor