Reklam
AK Parti 19. Dönem Siyaset Akademisi başladı
Reklam

AK Parti 19. Dönem Siyaset Akademisi başladı

AK Parti Siyaset Akademesi Samsun'da 700 kişinin katılımıyla başladı. Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Büyükgümüş, "Siyaset Akademisi AK Parti'nin Türkiye'de siyasete kattığı en önemli yeniliklerden birisidir" dedi

24 Şubat 2020 - 22:59

AK Parti Genel Merkez Ar-Ge Başkanlığı'nca organize edilen, 19. dönem Siyaset Akademisi açılış töreni Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonda gerçekleştirildi. Açılışa, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, teşkilat üyeleri ve 700 öğrenci katıldı.

DÜNYADA BİR TEK AK PARTİ İCRA EDİYOR

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Siyaset Akademisi'nin içeriğinin çok zengin olduğunu belirterek, "Siyaset Akademisi çok zengin içerikleri olan bir akademi. 2007 yılında projelendirilen Siyaset Akademisi, bugün çok ciddi mesafeler kat etti. Bu süreç içerisinde 12 yılda, 18 kez gerçekleşti. Sanıyorum dünya da böyle bir programı icra eden belki de tek siyasi partisi Adalet Kalkınma Partisi'dir. Bu büyük bir sorumluluktur" diye konuştu.

SİYASETE KATTIĞI EN ÖNEMLİ YENİLİK

Siyasetin kitaplardan değil sahada öğrenildiğini kaydeden  Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Büyükgümüş, "Siyaset Akademisi AK Parti'nin Türkiye'de siyasete kattığı en önemli yeniliklerden birisidir. Biz siyasetin bilgi temelli bir eylem olduğuna inanıyoruz. Bilgiyle, araştırmayla ve milletimizin hizmetine en iyi hangi çalışmaları ortaya koyabiliriz inancıyla çalışan kadrolarız.  Siyaset Akademisi de tam da bu anlamda çok büyük öneme sahip. Burada teşkilat mensuplarımız hem siyasi konularda  bilinçlenip bilgi alıyor , hem de siyasete ilgi duyan, partimizi tanımak için bu platformu bir vesile olarak gören vatandaşlarımız da AK Parti Siyaset Akademisi'nden istifade ediyorlar. Siyasetin yegane verilebileceği yer teşkilattır. Siyasetin başka öğrenilebilecek yeri yoktur. Sayın Cumhurbaşknaımızın bana ifade ettiği şey de siyaset kitaplarla değil sahada pişip öğrenilmesi gereken bir olaydır" ifadelerini kullandı.


TÜRK SİYASETİNE BÜYÜK KATKI SAĞLIYOR

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu ise Siyaset Akademisi'nin Türkiye siyasetine çok büyük katkılar sağladıını belirterek, "Siyaset Akademisi sadece AK Parti teşkilatlarında görev alan teşkilat mensuplarımızın değil 18 yaşını doldurmuş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesin imkan çerçevesinde katılım gösterebildiği bir programdır.Siyaset Akademisi'nin Türkiye siyasetine,  toplumunun sosyal ve kültürel yapısına katkı sağlayacak bir etkinlik olduğunu inancı içerisindeyiz. Önümüzdeki 2 ay içerisinde çok değerli arkadaşlarımız sunumlarını yapacak. Siyasal ve kültürel kimlik kazandırma amacıyla gerçekleştirilen etkinliğimiz, önümüzdeki süreçte ciddi faydalar getireceğini belirtmek istiyorum. Yapılacak olan Siyaset Akademisi çalışmaların hayırlı olmasını diliyorum" dedi. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLK ÜÇE GİRENLERİ ÖDÜLLENDİRECEK

8 hafta sürecek eğitim programında siyaset, sosyoloji, dış politika, uluslararası ilişkiler,  iletişim ve hukuk gibi temel alanlarda akademisyenler ve tecrübeli siyasetçiler aracılığıyla katılımcıların, entellektüel seviyelerine katkıda bulunulacak.Eğitim programı süresince anayasa hukuku, toplumsal yapı ve aile kurumu yerel yönetimlerde dönüşüm ve dijital dünya olarak toplam dört başlık altında online eğitim verilecek. Türkiye genelinde ilk üçe giren katılımcılara, AK Parti Genel Merkezinde düzenlenen programla Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ödülleri verilecek. Birinciye Kudüs gezisi, ikinciye Balkan gezisi, üçüncüye ise Endülüs gezisi hediye edilecek.

Ayşe KUŞCU KAYA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2,3 milyon haneye biner lira yolda
2,3 milyon haneye biner lira yolda
 Samsun'da Vefa Sosyal Destek gruplarına 26 bin 136 başvuru oldu
Samsun'da Vefa Sosyal Destek gruplarına 26 bin 136 başvuru oldu