Reklam
18 kişinin tecavüzüne uğradı
Reklam

18 kişinin tecavüzüne uğradı

Hindistan'da 20 yaşındaki bir kadın, 18 kişinin tecavüzüne uğradı.

27 Nisan 2016 - 23:01

Hindistan'ın Haryana eyaletine bağlı Kadarpur köyünde cumartesi günü yaşanan olayda, yasal nedenlerden ötürü adı açıklanmayan 20 yaşındaki Hintli kadın, 18 kişinin tecavüzüne uğradı. Aile üyeleri o esnada dışarıda bulunan genç kadının evine, bahçe duvarını aşarak giren saldırganlar uyuşturucu madde sıktıkları bir mendil kullanarak kadını uyuşturdu.

KADIN, KENDİSİNE TECAVÜZ EDEN 18 ZANLIYI DA TANIYOR

India Today'e konuşan Badshahpur polis şefi Krishan Kumar, 18 zanlının da tecavüz kurbanı kadın tarafından tanındığını ifade etti. Kumar açıklamalarının devamında; "Tecavüze uğrayan kadın Gujjar aşiretine mensup. Tecavüz eden 18 kişi de Kadarpur köyünde ikamet ediyor. Kurbanın açıklamasına göre aile üyeleri, bir toplantı (Baithak) için dışarı gitmiş. İlk olarak üç adam bahçe duvarından atlayarak eve girmiş. Daha sonra kimyasal bir sprey sıktıkları mendille kadını uyuşturmuşlar. Kadını sonra tenha bir alana götürüp orada toplu olarak tecavüz etmişler." sözlerini dile getirdi.

CUMARTESİ TECAVÜZE UĞRADI, PAZARTESİ ŞİKAYETTE BULUNDU

Polis şefi Kumar, cumartesi günü tecavüze uğrayan kadının Kadarpur Köyü'nden pazartesi günü Badshahpur kasaba merkezine gelerek resmi şikayette bulunduğunu, tecavüz zanlılarından henüz tutuklanan olmadığını belirtti. Şef Kumar zanlıların isimlerini; Amit, Rajesh, Veerpal, Manoj, Sandeep, Rajbir, Lalu, Prahlad, Pawan, Balraj, Adesh, Sunil, Raksh, Sunny, Dharmendra, Sanjay, Phulli ve Karan olarak basına açıkladı.

GUJJAR AŞİRETİ, KAST SİSTEMİNDEKİ EN ALT GRUPTA YER ALIYOR

Gujjar aşireti Hindistan'daki kast sisteminde sosyal ve eğitim hakları yönünden en dezavantajlı sınıfta yer alan bir aşiret olarak biliniyor. Aşağı kast gruplarındaki bu insanlar, Hindistan anayasasında refahın ulaştırılması gereken öncelikli gruplar olarak belirtiliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - Murat Çelik AK Parti İl Başkanlığına adaylığını açıkladı
Samsun Haber - Murat Çelik AK Parti İl Başkanlığına...
Ahmet Davutoğlu partiyi kurdu: Gelecek Partisi
Ahmet Davutoğlu partiyi kurdu: Gelecek Partisi